JUMP & SHAPE

JUMP & SHAPE - specjalnie opracowany system treningowy na trampolinach. Zajęcia składają się z czterech bloków: rozgrzewki, cardio, wzmacniania i rozciągania. Program zajęć pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy ze skakania. Warto podkreślić, że Jump&Shape to ćwiczenia wyjątkowo bezpieczne dla stawów i kręgosłupa, usprawniają krążenie i przemianę materii.

 
 

FIT BALL

Forma ruchu wykorzystująca dużą gumową piłkę. Kulisty kształt wpłyta na zaangażowanie wszystkich mięśni stabilizujących ciała, co wiąże się z potrzebą utrzymania równowagi podczas wysiłku. Do zalet ćwiczeń z piłką należy duża ich skuteczność, przy jednoczesnym nie obciążaniu stawów, doskonalenie równowagi, koordynacji, stabilizacji ciała i usuwanie napięć mięśniowych. Poprzez szukanie balansu w czasie wykonywania ćwiczeń wzmacniają się mięśnie posturalne (odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy). Na zajęciach wykonuje się zajęcia wzmacniające i relaksująco-rozciągające.

 
 

ZUMBA

NOWOŚĆ !!! Zumba to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuję naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie.Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarzają atmosferę świetnej imprezy. Kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist i wiele innych.

 
 

ABT

Zestaw ćwiczeń wyszczuplających i wzmacniających ze szczególnym uwzględnieniem partii mięśniowych: brzuch, pośladki, uda. Specjalny dobór ćwiczeń dla kobiet z naciskiem na ruch zapobiegający odkładaniu się tkanki tłuszczowej w "newralgicznych miejscach". Ćwiczenia dla każdego, łatwa i przyjemna praca nad własną doskonałością

 
 

SHAPE

Ćwiczenia wzmacniające i ujędrniające wszystkie grupy mięśniowe.
Trening o umiarkowanej intensywności z wykorzystaniem przyborów: hantle, piłki, stepy, taśmy tubbingowe.

 
 

DYNAMIC SHAPE (PUMP)

Specjalistyczne zajęcia wyszczuplające i wzmacniające z wykorzystaniem sztangi. Obciążenie dostosowane do możliwości ćwiczącego, dobierane w zależności od kształtowanej grupy mięśniowej. Szybkie rezultaty wyszczuplenia i wyrzeźbienia sylwetki. To trening zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Idealny sposób na odreagowanie stresu i napięcia wywołanego pracą i codziennymi problemami.

 
 

STEP

Zajęcia kondycyjne z wykorzystaniem stopnia do ćwiczeń. Oparte na choreografii. Kształtują głównie mięśnie nóg i pośladków. Zajęcia spalające tkankę tłuszczową, poprawiające koordynacje ruchu, wpływające na sprawność ogólną. Klasyka wśród zajęć fitness.

 
 

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Trening oparty na ćwiczeniach wzmacniających, oddechowych i rozciągających. Zajęcia ukierunkowane na wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych oraz stabilizujących postawę ciała. Trening wpływa na zmniejszenie i likwidację bólów kręgosłupa, bioder i karku. Szczególnie zalecany osobom o siedzącym trybie życia.

 
 

PILATES

Specjalistyczny zestaw ćwiczeń pozwalający wysmuklić sylwetkę, wzmocnić kręgosłup wraz ze wszystkimi mięśniami ciała,a także spłaszczyć i formować brzuch. Ćwiczenia stosowane w profilaktyce bólów krzyża dzięki wzmacnianiu mięśni ściany brzucha i mięśni przykręgosłupowych. Zawierają elementy rozciągające oraz zwiększające ruchomość stawów. Wymagają koncentracji i skupienia dzięki czemu uczą nas świadomości własnego ciała.

 
 

FAT KILLER / FAT BURNER

Forma zajęć nastawiona na spalanie tkanki tłuszczowej, ćwiczenia angażujące wszystkie partie mięśniowe, prowadzone ze zmienną intensywnością i pozwalające nie tylko wysmuklić ciało, ale również wzmocnić układ oddechowy i krwionośny.

 
 

GIMNASTYKA 50+

Zestaw ćwiczeń wyszczuplających, wzmacniających i usprawniających na wszystkie partie ciała. Specjalistyczne zajęcia dla osób powyżej 50 roku życia.

 
 

PŁASKI BRZUCH & STRETCHING

Płaski brzuch - zajęcia, w trakcie których ćwiczenia skoncentrowane są na pracy mięśni brzucha oraz talii. Doskonałe dla tych, którzy chcą wzmocnić mięśnie brzucha oraz wyrzeźbić sylwetkę.
Stretching to zestaw ćwiczeń polegający na rozciąganiu mięśni wszystkich partii ciała i ich uelastycznianiu poprzez trzy fazy ruchu: napięcia, rozluźnienia i rozciągnięcia mięśni w połączniu z głębokim równomiernym oddechem. Stretching pozwala na zwiększenie zakresu ruchu w stawach, wzmocnienie ścięgien, polepszenie ukrwienia mięśni oraz rozciągnięcie mięśni po wcześniejszym treningu aerobowym.

 
 

AKTYWNA MAMA

Zajęcia dla kobiet w ciąży, obejmujące ćwiczenia oddechowe, odciążające kończyny dolne, przeciwzakrzepowe, ogólnokondycyjne, zapobiegające bólom kręgosłupa, wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe, dna miednicy i pośladków, zapobiegające wysiłkowemu nietrzymaniu moczu oraz ćwiczenia relaksacyjne. Program "AKTYWNA MAMA", to zajęcia, które mają na celu: poprawę i utrzymanie dobrej ogólnej sprawności psychofizycznej kobiet oczekujących dziecka, utrzymanie odpowiedniej aktywności fizycznej, pozytywny wpływ na organizm płodu i stan noworodka, przebieg ciąży, porodu i okres połogu.

 
 

PERFECT BODY

Zajecia intensywnie modelujące sylwetkę. Trening ukierunkowany na poprawę kondycji, sprawności, wytrzymałości mięśniowej i spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia wykorzystujące ćwiczenia wchodzące w skład treningu funkcjonalnego, bez użycia przyrządów, oparte na ciężerze własnego ciała. Istotą zajęć jest dobór, kolejność oraz liczba ćwiczeń w serii dla perfekcyjnej pracy nad własnym ciałem.

  

 

Power Stretch

Power Stretch to trening dla każdego. Jest to forma ćwiczeń rozciągająco-relaksacyjnych prowadzonych w określonym tempie i dynamice. Poszczególne pozycje ćwiczeń połączone ze sobą tworzą płynną całość. Rozciąganie odbywa się w sposób aktywny i pozwala ueastycznić mięśnie i zwiększyc zakres ruchu w stawach.

 
 

STEP & SHAPE

Pierwsza część zajęć to typowa lekcja STEP wzmacniająca nogi i pośladki, w drugiej części ćwiczenia typy SHAPE czyli zestaw ćwiczeń kształtujących sylwetkę

 
 

TRENING FUNKCJONALNY

Podstawowymi zasadami tego treningu są: wielostawowość oraz funkcjonalność ćwiczeń, czyli ich użyteczność imitująca ruchy codziennego życia. Zaletą wykonywania ćwiczeń złożonych (wielostawowych) jest poprawa działania układu krążenia oraz wzrost wydolności organizmu, ponieważ ćwiczenia te wymuszają intensywniejsze krążenie krwi w naszym organizmie. Ponadto trening ten korzystnie wpływa na wzmocnienie mięśni całego ciała, z racji tego, że aktywizuje do pracy wszystkie rodzaje włókien mięśniowych, w odróżnieniu od tradycyjnych metod treningowych. Trening funkcjonalny to trening całego ciała bez dodatkowego obciążenia, są to ćwiczenia cardio przeplatane ćwiczeniami modelującymi sylwetkę - dzięki czemu spala się tkanka tłuszczowa nawet po zakończonym wysiłku.

 
 

BOXING

To połączenie aerobiku z technikami stosowanymi w boksie i kick-boxingu. Trening angażujący wszystkie partie mięśniowe. Poprawia wytrzymałość, dynamikę i koordynację oraz kondycję fizyczną, zwiększając wydolność oddechowo-krążeniową. Boxing daje wspaniałe efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej z uwagi na zaangażowanie dużych grup mięśniowych i efektywny ruch. To fuzja energii i koordynacji, świetna zabawa, pozwalająca rozładować stres i napięcie.

 

TBC

Total Body Condition - zajęcia o charakterze wytrzymałościowym, pozwalające na efektywne spalanie tkanki tłuszczowej i pracę nad rzeźbą własnego ciała. Wydłużone serie ćwiczeń czy dobór obciążenia zewnętrznego pozwalają na totalną pracę nad własną kondycją, pozostawiając element łatwości i swobody ruchu. Ćwiczenia proste w kombinacji, kolejno przeplatają się zestawy na wybrane grupy mięśniowe.